Amortizatori — auto
Amortizatori —
Amortizatori: noderīga informācija
Amortizatori tiek izmantoti ne tikai komfortam. Galvenokārt tie kalpo drošībai. Amortizatori stabilizē auto atrodoties starp riteni un autoceļu. Tas ir ļoti svarīgi, kad jūs maināt virzienu, piemēram,pagrizienos. Amortizatoru darbība ir balstīta uz kinētiskās enerģijas pārveidošanu siltumenerģijā. Mūsdienu automašīnas pārsvarā tiek uzstādīti hidrauliskie amortizatori.
Ja stūres rats vibrē līkumos, tas ir signāls, ka amortizators ir bojāts. Vēl viena pazīme, ka amortizators ir bojāts, ir automašīnas gaitas īpašību pasliktināšanās. Ja automašīna kustās ilgu laiku pēc tam, kad krava tiek noņemta no tā, arī tas norāda uz amortizatora bojājumu.Vēl viena bojājuma pazīme ir eļļas noplūde. Amortizatori ir jānomaina ik pēc 100 000 km. Nepieciešams nomainīt abus amortizatorus uz vienas ass.
Ja no vienā pusē ir jauns amortizators, bet otrā pusē palicis vecais, tas pasliktinās automašīnas darbību. Amortizatoru maiņa ir jāveic servisā, jo tam ir vajadzīgs speciāls aprīkojums. Mūsu interneta veikalā ir pieejamas auto daļas par zemu cenu un ar augstu kvalitāti. Šeit Jūs atradīsiet amortizācijas balstu, logu pacēlājus, bremžu diskus, bremžu klučus, pagrieziena rādītājus un aizmugurējos lukturus. Ir vērts salīdzināt mūsu cenas ar autoservisu cenām.
Kā noteikt amortizatora bojājumus
Detaļas stāvokli jāpārbauda ik pēc katriem 20 000 km nobraukuma. Sākumā apskatiet detaļu. Ja manāmi eļļas pleķi vai korozija, jānomaina amortizators. Tāpat jāapskata arī riepas (tās var būt nevienmērīgi nodilušas). Visbiežāk amortizatoru diagnostiku veic, šūpojot priekšējo vai aizmugurējo mašīnas daļu. Ja pēc šūpošanas apturēšanas mašīna sašūpojas vairāk nekā 1 šūpošanās takti, tad amortizatoru darbība ir traucēta. Vislabāk vērsties pie autoservisa speciālistiem, lai veiktu rūpīgāku apskati.
To, amortizators ir jāapskata, sapratīsiet pēc šādām pazīmēm:
- Bremzēšanas ceļš ir palielinājies;
- Mašīnas vadīšana ir pasliktinājusies;
- Neraksturīgs troksnis braukšanas laikā;
- Virsbūve šūpojas;
- Pazeminājies komforts salonā;
- Riepas nodilst ātri un nevienmērīgi.
Amortizatora defektu iemesli
Visbiežāk no amortizatora konstrukcijas bojājas blīves un tapa. Tas notiek sliktās kvalitātes dēļ un ekspluatācijas nosacījumu neievērošanas gadījumā. Kāta mehāniski bojājumi un defekti uz tā virsmas var būt saistīti ar nepareizu detaļas uzstādīšanu. Kāta augšpusē esošās aprautas vītnes iemesls var būt pneimatiskās uzgriežņu atslēgas trieciena izmantošana, kas ir kategoriski aizliegts. Tāpat nepareizi uzstādot detaļu var notikt detaļas bloķēšanās: virzuļa kāts deformējas un tas iestrēgst vadīklās. Tādēļ detaļas uzstādīšanas laikā ir svarīgi ievērot nosacījumus, kā arī jāizmanto piemēroti instrumenti.
Amorizatori savas darbības laikā tiek pakļauti lielai slodzei, tādēļ tie ir savlaicīgi jāapkopj. Ja Jūs nerūpējaties par savlaicīgu putekļu sargu maiņu, amortizatori zaudēs hermētismu un cietīs no netīrumu daļiņu abrazīvās ietekmes vai korozijas.
Amortizatora remonts
Ja ir radušies bojājumi, jāvēršas autoservisā, kur palīdzēs:
- Veikt blīvju, blīvslēgu, sarūsējušu vai saliektu kātu maiņu;
- Novērst noplūdi;
- Novērst slāpekļa trūkumu detaļā;
- Nomainīt šķidrumu;
- Veikt detaļas diagnostiku uz divātrumu stenda;
- Restaurēt kātus, izmantojot uzputekļošanu vai polimēru.
Amortizatora maiņa
Ievērojot ekspluatācijas nosacījumus, amortizatorus jāmaina ik pēc 3-4 gadiem, bet agresīvos apkārtējās vides apstākļos – pēc katriem 40 000-50 000 km nobraukuma. Maiņu jāveic vienlaicīgi pa pāriem uz vienas ass, lai automašīnu nesanestu braukšanas laikā. Lai nomainītu amortizatoru, veiciet šādas darbības:
- Noņemiet riteni, pēc tam noņemiet bremžu šļūtenes, neatvienojot tās no suportiem (pretējā gadījumā nāksies atgaisot bremžu sistēmu);
- Atskrūvējiet augšējos amortizatora statņu stiprinājumus;
- Izskrūvējiet detaļas stiprinājuma uzgriežņus, kas atrodas apakšpusē;
- Precīzi un vienmērīgi saspiediet atsperi ar noņēmējiem;
- Uzstādiet jaunu detaļu;
- Izpildiet augstākminētās darbības pretējā virzienā;
- Pārliecinieties, ka uz atsperes nav plaisu.