Bremžu suports — auto
Bremžu suports —
Bremžu suports: noderīga informācija
Bremžu suports ir bremžu diska komponents. Bremžu suports kopā ar virzuļiem spriež bremžu klučus uz bremžu diska. Kad vadītājs nospiež bremžu pedāli, bremžu cilindra virzuļi kustas un notiek bremzēšana. Parasti bremžu suporti tiek izkalti no metāla un to kalpošanas laiks ir ilgāks, nekā pašai automašīnai. Atšķirībā no citām daļām, piemēram, bremžu klučiem un bremžu diskiem, bremžu suporta nomaiņa ir nepieciešama ļoti reti.
Ja bremžu suports ir bojāts, tas ir iespējams, ka ir radušies npietni bojājumi, piemēram, nelaimes gadījuma dēļ, arī materiālu defekti ir iespējami. Ļoti vecām vai intensīvi lietotām automašīnām veidojas rūsa un tas var izraisīt materiāla iznīkšanu un bremžu suportu plīsumu. Vizuālā pārbaude un regulāra apkope var palīdzēt atklāt nelielas plaisas. Ja ir kaut neliela plaisa, ir nepieciešams, nekavējoties, nomainīt suportu. Bremžu suporti ir vienkārša daļa. Tās nomaiņai nav nepieciešams daudz pūļu, tomēr, tas jādara ar autoservisā. Pat neliela kļūda, pieredzes trūkuma dēļ, var radīt problēmas.
Daudz labāk ir, ja bremžu suportu aizstās profesionālis, un nomaiņas izdevumi būs minimāli. Mūsu interneta veikalā Jūs atradīsiet citas automašīnu rezerves daļas, piemēram, bremžu klučus, bremžu diskus, elektriskos logu pacēlājus, ABS sensorus, taures, starterus un droseļvārstus par zemām cenām. Jautājumos par kvalitāti mums nav kompromisu. Mūsu interneta veikalā Jūs pērkat tikai augstas kvalitātes auto daļas.
Riteņa diska bremžu suportu bojājumi
- mehāniski detaļas bojājumi;
- suporta elementu iestrēgšana;
- rezerves daļu nodilšana;
- suporta formas izmaiņas;
- sastāvdaļu novietojuma izmaiņas;
- kluču korozija;
- suporta stiprinājum novirze;
- virzuļa putekļaizsarga iznēsāšanās.
Riteņa diska bremžu suportu bojājumu pazīmes
- blakustrokšņu parādīšanās, nospiežot bremžu pedāli;
- vibrācija un mešanās bremzēšanas laikā;
- periodiska automobiļa sanese;
- klaudzoņas parādīšanās piekares apvidū, kas rodas tika bremzēšanas laikā;
- mašīnas vadāmības pasliktināšanās;
- grūtības pagriezienu veikšanas laikā;
- pārlieku vaļīgs bremžu pedālis.
Riteņa diska bremžu suportu bojājumu iemesli
- gaiss bremzēs;
- putekļu un netīrumu iedarbība uz sistēmu;
- biežas temperatūras izmaiņas;
- sliktas kvalitātes sastāvdaļu uzstādīšana;
- pārvietošanās pa sliktas kvalitātes ceļiem;
- nepareiza suprota nostiprināšana;
- sportiska braukšanas maniere;
- sliktas kvalitātes palīgmateriālu izmantošana;
- nekvalitatīva sistēmas apkalpe.
Diagnostika
Speciālisti iesaka pārbaudīt suportu katru mēnesi. Iesākuma apskatiet to. Pēc tam novērtējiet bremžu sistēmas kopējo stāvokli. Piemēram, jūs varat veikt pārbaudi, uzņemot mašīnas ātrumu līdz 80 km/h (tas ir jādara uz līdzena un sausa ceļa seguma), bet vēlāk strauji nospiežot bremžu pedāli. Sistēmā ir problēmas, ja jūs dzirdat krakšķēšanu un čīkstoņu, bet pats bremzēšanas ceļš ir nevienmērīgs. Neaizmirstiet pārbaudīt, vai smērvielas daudzums ir pietiekams, kā arī to, vai visas sastāvdaļas strādā atbilstoši normai. Bremžu sistēmas diagnostika ir jāveic ik pēc katriem nobrauktajiem 20 tūkstošiem kilometru.
Riteņa diska bremžu suportu remonts un nomaiņa
Suporti nodilst diezgan bieži (interesants ir tas fakts, ka priekšējos suportus ir jāmaina divas trīs reizes biežāk nekā aizmugurējos). Saprātīgi būs nomaiņu veikt ne uzreiz, bet iesākumā konsultēties ar speciālist un tikai pēc tam īstenot remontdarbus. Remonta laikā tehniskās apkalpes servisā sastāvdaļu atvienos, no tās notīrīs bremžu šķidrumu un eļļu paliekas. Pēc tam tiks veikta suporta kalibrēšana un starpliku nomaiņa. Ja detaļu nav iespējams atjaunot, tā ir jānomaina.