Bremžu kluči — auto
Bremžu klucis —
Bremžu klucis: noderīga informācija
Bremžu kluči attiecas uz trumuļa bremzēm. Riteņi bremzē ar trumuļa bremzēm, kamēr bremžu kluči spiežas pret rotējošo cilindru. Līdz ar mehānismo procesu, bremzēšanas efekts tiek panākts. Automašīnās bremzēšanas bremzes var būt trumuļu bremzesm, tās ir neatkarīga bremzēšanas sistēma un galvenokārt domāta, lai nodrošinātu mašīnas nekustēšanos. Ja bremzes ir nospiestas, bremžu uzlikas pasargā automašīnu no ripošanas.
Līdz ar to ir iespējams novērst automašīnas ripošanu, kad tā atrodas uz nelīdzenas virsmas. Agrāk vai vēlāk bremžu uzlikas nonēsājas. Lai arī tās ir domātas ilgai kalpošanai. Ja bremzes nedarbojas efektīvi, iemesls tam ir nodilušas bremžu uzlikas. Bremzēšanu var precīzi izmērīt ar bremžu testa palīdzību. Bremžu uzlikas ir vienkārši, ja ir pieejams automašīnas pacēlājs.
Tā kā labāk ir uzticēt šo darbu autoservisam. Bremžu uzlikas būtu jāmaina apdomīgi. Dažreiz var iztikt tikai ar bremžu kluču nomaiņu. Dažreiz ir diezgan grūti atrast vajadzīgo auto rezerves daļu un tā var būt ļoti dārga. Populāros auto modeļos, labāk ir nomainīt jaunas auto daļas.Vai jums vajaga salabot ko citu? Tad mēs varam jums palīdzēt ar lētām, bet augstas kvalitātes autodaļām. Mūsu interneta veikalā jūs atradīsiet gaisa kondicionierus, katalītisko pārveidotāju, bagāžas nodalījuma vāku, kondensātoru, logu pacēlājus un citas auto rezerves daļas.
Bremžu kluču bojājumi
- detaļas saeļļošanās vai pārklāšanās ar netīrumiem;
- plaisu parādīšanās uz virsmas;
- detaļu nodilšana;
- spraugas palielināšanās starp kluci un trumuli;
- bremžu kluču saliekšanās;
- mehāniski bojājumi;
- sastāvdaļas biezuma izmaiņas.
Bremžu kluču bojājumu pazīmes
- bremzēšanas ceļa pagarināšanās;
- blakustrokšņu parādīšanās, nospiežot bremžu pedāli;
- automobiļa vadāmības pasliktināšanās un iespējama sanese bremzēšanas laikā;
- vibrācijas rašanās bremžu pedālī vai stūrē;
- nepareiza bremžu darbība;
- deguma smaka parādīšanas salonā;
- bremžu šķidruma sūce;
- bremžu kluču nodilšanas brīdinājuma signāla parādīšanās uz ierīču paneļa;
- kantes veidošanās uz kluča/loka;
- mešanās bremzēšanas laikā.
Bremžu kluču bojājumu iemesli
- nesavlaicīga bremžu diska nomaiņa;
- putekļu un netīrumu iedarbība uz bremžu klučiem;
- sportiska braukšanas maniere;
- sliktas kvalitātes sastāvdaļu uzstādīšana;
- bremžu cilindru salūšana;
- nekvalitatīvu izejmateriālu izmantošana;
- eļļas iedarbība uz detaļu virsmu;
- neatbilstošu detaļu izmantošana;
- nekvalitatīva tehniskā apkalpe.
Diagnostika
Svarīgi zināt, ka bremžu kluču apskati ir jāveic ik pēc katriem nobrauktajiem 10-15 tūkstošiem kilometru. Diagnostikā ietilpst rezerves daļas biezuma izmērīšanas, kā arī tās pārbaude, vai nav radušās plaisas, nošķēlumi vai virmas izliekumi. Atbilstoši normai, kluča biezums nevar būt mazāks par diviem milimetriem. Par ļaunu nenāks arī bremzēšanas analīze. Lai to izdarītu, ir jāuzņem automobiļa ātrums 60 km/h (ceļam ir jābūt līdzenam un sausam), bet pēc tam – strauji jānobremzē. Svarīgi, lai bremzēšanas laikā nerastos čīkstoņa vai sprakšķēšana, kā arī lai pats bremzēšanas ceļš būtu vienmērīgs. Pretējā gadījumā var apgalvot, ka šī auto daļa ir bojāta.
Bremžu kluču remonts un nomaiņa
Atgādinām, ka bremžu klučus remontēt nav lietderīgi, jo to remonts bieži vien izmaksā vairāk nekā jaunu sastāvdaļu iegāde un uzstādīšanas. Svarīgi zināt, ka, neatkarīgi no bremžu kluču stāvokļa, tie ir jāmaina ik pēc katriem nobrauktajiem 20 tūkstošiem kilometru. Lai šīs auto sastāvdaļas nomainītu,
- atlieciet riepas cilindra apakšējās skrūves aizturplāksni;
- atskrūvējiet apakšējo skrūvi un izgrieziet to kopā ar plāksni;
- paceliet suportu kopā ar cilindru uz augšu;
- noņemiet bremžu klučus;
- uzstādiet jaunus.
Pēc tam vairākas reizes ir jānospiež bremžu pedālis, lai atgrieztu virzuļus sākuma stāvoklī. Neaizmirstiet pārbaudīt hidrauliskā šķidruma līmeni. Ieteicams ir nomainīt visus bremžu klučus uzreiz: gan priekšējos, gan aizmugurējos.