Degvielas filtrs — auto
Degvielas filtrs —
Degvielas filtrs: noderīga informācija
Degvielas filtri ir nepieciešam visām automašīnām, bez jebkādiem izņēmumiem, un nevis atkarībā no degvielas veida, benzīna vai dīzeļdegvielas, ko izmanto. Degviela, kas tiek pārdota degvielas uzpildes stacijās jau ir filtrēta, bet joprojām daļiņas, cietas vielas tur var nokļūt. Sīkas daļiņas, kas nonā degvielas uzglabāšanas tanka iekšpusē vai benzīna sūknī var viegli izraisīt gaisa filtra piesārņojumu. Putekļi, kas nonāk tvertnē ir jāfiltrē pirms degvielas padeves dzinējam. Degvielas filtrs, ir atbildīgs par tīras degvielas piegādi motorā.
Tas nodrošina efektivitāti un paildzina motora kalpošanas laiku. Daudzos gadījumos degvielas filtri karburatora motoros atrodas ieplūdes kolektorā, bet dīzeļdegvielas dzinējos filtri kārtridžā tiek fiksēti ar atloku. Ir nepieciešams regulāri mainīt degvielas filtru, jo tas tiek bloķēts ar degvielas cietajām daļiņām. Šajā gadījumā jums ir nepieciešams pārbaudīt, ja motors nedarbojas ar pilnu jaudu iemesls var būt bloķēts filtrs. Pēc tam, kad filtrs ir nomainīts dzinējs atkal strādā ar optimālu jaudu. Uzstādīt jaunu filtru jūsu automašīnā nav grūts uzdevums. Katrs auto īpašnieks to var izdarīt bez jebkādām problēmām, protams, ir jāņem vērā, ka, pirms jūs instalējat degvielas filtru iekšpusē ir jābūt degvielai.
Tas palīdzēs motoram viegli uzsākt darbību, jo bez pietiekamas degvielas padeves degvielas caurule var saplīst. Ja Jums ir nepieciešama citas auto rezerves daļas auto, jums ir nepieciešams meklēt tās izmantojot mūsu tiešsaistes katalogu. Mūsu interneta veikalā Jūs atradīsiet: bremžu kluču apšuvumu, ārējo atpakaļskata spoguli, aizmugurējos lukturus, starterus, ģeneratorus, nepilnīgs asis, kondensatorus un gaisa kondicionieria kompresorus. Mēs palīdzēsim jums ietaupīt ar auto uzturēšanas un remontēšans izmaksām.
Degvielas filtra bojājumi
- degvielas filtrs ir aizsprostojies;
- detaļai ir mehāniski bojājumi;
- blīves un starplikas ir bojātas.
Degvielas filtra bojājumu pazīmes
- dzinējs lēni uzņemt apgriezienus;
- pieaug degvielas patēriņš;
- samazinās dzinēja pilnā jauda;
- dzinējs visos režīmos darbojas ar pārtrauktiem;
- grūtības dzinēju iedarbināt;
- nav aizdedzes;
- neprecīza pārnesumu darbība (attiecināms uz automātisko ātrumu pārnesumkārbu).
Degvielas filtra bojājumu iemesli
- tiek izmantota sliktas kvalitātes degviela;
- dzinējs bieži darbojas tukšgaitā;
- benzīna bāka nonāk sīki svešķermeņi;
- filtrs ir nepareizi uzstādīts;
- filtra gumijas blīvētājs atlobās.
Diagnostika
Filtra ir regulāri jāpārbauda. To darīt ir ieteicams pēc kariem nobrauktajiem 10 000 kilometriem. Degvielas sistēmu sastāvdaļu ražotāji parasti filtru iesaka mainīt pēc katriem nobrauktajiem 50 000 – 60 000 kilometru, tomēr, lai nodrošinātu kvalitatīvu visas filtru sistēmas darbību, tas ir jādara divas reizes biežāk.
Remonts un nomaiņa
Visvienkāršāk degvielas filtru nomaiņu ir uzticēt speciālistiem, lai gan šis darbs ir diezgan vienkāršs.
Veicot nomaiņu, ņemiet vērā sekojošus ieteikumus:
- visus darbus ir ieteicams veikt siltās telpās;
- ņemiet vērā, ka degvielas sistēmas detaļas ir trauslas;
- ņemiet vērā degvielas filtra atrašanas vietu: benzīna dzinēju mašīnas tas atrodas bākā, blakus benzīna sūknis, bet dīzeļdegvielas dzinēju mašīnās – zem motora pārsega, dzinēja augšējā daļā;
- neaizmirstiet par drošības pasākumi ievērošanu – nesmēķējiet un labi izvēdiniet telpas.