Lāgu atsperes loksne — auto
Lāgu atsperes loksne —
Lāgu atsperes loksne: noderīga informācija
Kā noteikt atsperes sloksnes bojājumus
Atsperes ir ieteicams diagnosticēt ik pēc 10 tūkstošiem km nobraukuma. Detaļas pārbaudi ieteicams veikt profesionālim. Lai veiktu pārbaudi, detaļa ir jādemontē. Ja to var noņemt no automašīnas, tad apskate veicama uz parastā stenda, kas ļauj uzmodelēt tās darbības apstākļus. Rūpīgākai pārbaudei nepieciešams trumuļu stends. Novirzes lielums ļaus meistariem operatīvi noteikt bojājumus.
To, ka atsperes sloksne ir jāapskata, sapratīsiet pēc šādām pazīmēm:
- Piekare bieži sitas;
- Dzirdami neraksturīgi trokšņi;
- Automašīnu regulāri “velk” uz sāniem;
- piekare kļuvusi “cietāka”;
- automašīna ir sasvērusies uz sāniem;
- samazinājies klīrenss.
Atsperes sloksnes bojājumu iemesli
Visbiežākais atsperes sloksnes deformācijas iemesls ir zemā detaļu kvalitāte. Ja automašīna tiek pastāvīgi pārslogota, tehniskās apskates notiek nesavlaicīgi, vadītājam patīk braukt agresīvā stilā pa sliktas kvalitātes ceļiem, tad sliktās kvalitātes detaļas nodilst diezgan ātri.
Līdzīgas sekas izraisa atsperes sloksnes nobīde, ja salūzt centrālā skrūve. Tādēļ regulāri pārbaudiet detaļas stiprinājumu stāvokli.
Atsperes sloksnes bojājumu, ko papildina metālu sitoša skaņa, var izraisīt bojāts vai zaudēts buferis, padarot piekari “cietāku”.
Var parādīties rūsa, ja transportlīdzeklis tiek glabāts atklātā telpā un atsperu slokšņu virsmas krāsa netiek savlaicīgi atjaunota.
Atsperes sloksnes remonts un maiņa
Lai izvairītos no bojājumiem, regulāri jāatsvaidzina krāsa un jāapstrādā ar smērvielu tās vietas, kurām pieskaras sloksnes. Tas dos iespēju paildzināt atsperu pirkstu kalpošanas mūžu.
Ja atsperes sloksne salūzt braukšanas laikā, tad no abām pusēm ir jāpieliek divas uzgriežņu atslēgas un cieši jāapsien ar metāla stiepli, un jādodas uz autoservisu. Kustība jāturpina maksimāli piesardzīgi, apbraucot visas bedres.
Ja remontdarbi nespēj novērst visus bojājumus, atsperu sloksne būs jāmaina. Lai to paveiktu, Jums jāveic šādas darbības:
- Jāatgriež uzgriežņi;
- Jāatvieno amortizators;
- jāpaceļ automašīna un jāuzliek balsts, lai noņemtu detaļu;
- jānoņem pirksts, balsti un atsperpaplāksnes;
- Jādemontē atspere;
- Jānoņem šarnīri, kas atrodas detaļas cilpās;
- Jānotīra netīrumi un rūsas pēdas, ja tādas ir;
- Jāapskata šarnīri, pirksti, saisteņi, paplāksnes;
- Detaļas mehānisma bojājumu gadījumā jāuzstāda jauna rezerves daļa;
- Jāuzstāda jauna atspere.