Ūdens sūkņi + zobsiksnas komplekts — auto
Ūdens sūkņi + zobsiksnas komplekts —
Ūdens sūkņi + zobsiksnas komplekts: noderīga informācija
Ūdens sūknis ir daļa no dzesēšanas procesa. Parasti iemesls ūdens sūkņa bojājumam ir tā nodilums. Pastāvīga mehāniska stress var izraisīt noplūdes, turklāt, sūknis var pilnīgi nedarboties. Ja zem transportlīdzekļa parādās peļķes, tas liecina par noplūdi. Meklējot noplūdi, ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt ūdens sūkni. Ja ūdens sūknis nedarbojas, ir nepieciešams to aizvietot. Tomēr dažreiz tikai blīves sabojājušās, bet ja tajā nav vaina, tad nepieciešams tikai tos aizstāt. Pirms noņemt ūdens sūkni, tas ir nepieciešams, lai izlaistu dzesēšanas šķidrumu.
Nav pieļaujami to izmanto atkārtoti, šo dzesēšanas šķidrumu ir nepieciešāms pāstrādāt. Kad vecais ūdens sūknis ir noņemts, ir nepieciešams kārtīgi notīrīt visu ap to, tas ir ļoti svarīgi, lai visa rūsas būtu pilnībā notīrīta. Visbeidzot, instalējiet jauno sūkni un pievienojiet jauno piedziņas siksnu. Vairumā gadījumu tas ir ieteicams izmantot jaunu siksnu. Pēc tam, kad sūknis ir uzstādīts, iepildiet dzesēšanas šķidrumu. Ūdens sūkņa uzstādīšana jāveic saskaņā ar auto ražotāju norādījumiem. Nepareiza uzstādīšana var būt iemesls visas dzesēšanas sistēmas darbības traucējumiem.
Turklāt, var parādīties papildus problēmas, ja ūdens sūknis ir uzstādīts nepareizi. Ja jums ir šaubas, labāk to ir uzticēt speciālistam. Jums ir nepieciešami jauni ventilatori, karteri, motora pārsegi, cilindri, ķīli, bremžu cilindri, aizmugurējās gabarītugunis vai citas auto rezerves daļas? Jums vajadzīgās auto daļas jūs varat viegli atrast un pasūtīt mūsu interneta veikalā.
Ūdens sūkņa bojājumi
- dzesēšanas šķidrumu sūce;
- gultņu nodilšana;
- darbrata bojājumi;
- piedziņas siksnas nodilšana.
Ūdens sūkņa bojājumu pazīmes
- dzinēja temperatūras paaugstināšanās;
- spraugas rašanās sūkņa skriemelī;
- gultņu troksnis dzinēja darbības laikā;
- ūdens sūkņa dunoņa;
- noturīga smērvielas un dzesēšanas šķidruma smaka, kas rodas zem dzinēja nodalījuma vāciņa;
- palēnināta dzesēšanas šķidruma darbība.
Ūdens sūkņa bojājumu iemesli
- nepareiza darbrata uzstādīšana;
- ilgstoša dzinēja darbība;
- automobiļa lietošana apvidū ar izteikti nelīdzenu reljefu, sastrēgumu laikā vai skarbos klimatiskajos apstākļos;
- sliktas kvalitātes dzesēšanas šķidruma izmantošana;
- sistēmas hermētiskuma zudums.
Diagnostika
Konstatējot, ka temperatūras indikatora rādītāji mašīnas braukšanas laikā būtiski pārsniedz normu, automašīnas sildītājs ir jāiedarbina uz maksimālo jaudu. Pēc kāda laikam automašīna ir jāaptur, jānoslāpē dzinējs un jāpatausta radiators. Silta detaļa liecinās par ūdens sūkņa bojājumu. Tomēr, ja karsta būs piedziņas siksna, tad problēmas ir tieši ar to.
Vēl viena vienkārša metode, kā pārbaudīt ūdens sūkņa stāvokli, ir sekojoša: nepieciešams iedarbināt dzinēju, nenoslogojot to, un uz īsu laiku ar roku aizspiest siltummaiņas augšējo sūkni. Ja ir izdevies sajust dzesētājšķidruma kustību, tad sūknis ir darba stāvoklī.
Visvienkāršākais diagnostikas veids ir pārbaudīt vietu, kur mašīna bija noparkota. Ja uz ceļa seguma parādās mitri plankumi, tas liecina par sūkņa bojājumiem. Ja šādi plankumi ir zaļā krāsā, tas nozīmē, ka ir radusies dzesēšanas šķidruma sūce.
Ūdens sūkņa remonts un nomaiņa
Ūdens sūkņa lietošanas termiņš ir 90 000 nobraukuma kilometri. Lai to nomainītu, ir:
- jānolej vecais dzesēšanas šķidrums;
- jānoņem gāzes sadalītāja siksna;
- jāatskrūvē visi uzgriežņi, kas savienot sūkni ar dzinēja bloku;
- jāizņem sūknis.
Pilnvērtīgu remontdarbu veikšanu un bojātu rezerves daļu nomaiņu labāk ir uzticēt tehniskā apkalpes servisa speciālistiem.