
Auto Stabilizators balstiekārta aizmugurē un priekšā
Stabilizators balstiekārta —
Stabilizators balstiekārta: noderīga informācija
Stabilizators ir ierīce transportlīdzekļa suspensijai. Tas ir tērauda stienis, kas ir uzstādīts uz transportlīdzekļa ass. Tas kalpo, lai samazinātu sānu kustības pagriezienos. Neatkarīga piekare, kas tiek izmantots mūsdienu automašīnām atbilstoši jāizvērtē, lai automašīna palikt horizontālā stāvoklī līkumos. Svarīgākais parametrs stabilizatoram ir tā stingrība, kas var atšķirties atkarībā no katra automašīnas modeļa. Ir arī stabilizatori, kuru stingrību var regulēt ar elektromotoru vai hidraulisko vadību, tātad, jūs varat pielāgot šasijas atbilstoši situācijai.
Šādas tehnoloģijas galvenokārt izmanto speciālos transportlīdzekļos. Parasti stabilizators nedarbojas, jo ir kļūme kādā no savienojuma elementiem. Metāla korozija vai mehāniskiem trieciens var sabojāt stabilizatoru un tas var nedarboties. Avārija pagriezienos vai vadot automašīnu uz nelīdzena ceļu ir bojājuma pazīme. Jebkurā gadījumā ir nepieciešams aizstāt bojātu stabilizatoru, cik drīz vien iespējams. Braukt ar bojātu stabilizatoru ir bīstami. Tādā gadījumā jūs pakļaut sevi paaugstinātai bīstamībai. Daudzos gadījumos ir iespējams salabot stabilizators,un tas nav jānomaina.
To nav grūti izdarīt, tā konstrukcija ir vienkārša. Pievērsiet uzmanību, lai stabilizators atbilstu jūsu automašīnas modelim. Stabilizators tiks ātri nomainīts degvielas uzpildes stacijā. Ja jūs meklējat automašīnas rezerves daļas, iesakām apmeklēt mūsu interneta veikalā. Mēs pārdodam bremžu klučus, stūres pastiprinātājus, svārsta atbalstus, stabilizatora stieņus, slāpētāju balstus, riteņu gultņus, atpakaļskata spoguļus, gaisa filtrus, sajūga gultņus un daudzas citas automašīnu daļas.
Kā identificēt defektus stabilizatoru
Ir divas metodes, lai pārbaudītu stabilizatori:
- Noņemiet riteni no vienas puses uz beigām, tad mēģiniet pārvietot stabilizatora stienis. Ja pamanāt kaut mazākās atslābums, apmaiņa ir nepieciešama, jo caurums ievērojamu pieaugumu brauciena laikā.
- Šī metode prasa stenda pārbaudes. Atvienojiet stabilizatora stienis, nenoņemot to pilnībā, un pārvērst to no vienas puses uz otru. Ja daļa no brīvi rotē, tiek valkātas. Lai diagnosticētu stāvokli otrā stieni, auto ir jāsakrata vertikāli. Attiecībā uz neparastu troksni puses tas ir valkātas.
Jūs ievērosiet, ka diagnoze prasa stabilizators caur šādām pazīmēm:
- zems vadāmība transportlīdzekļa, īpaši pagriezienu un bremzēšanas laikā;
- klātbūtne neparastas skaņas apturēšana uz laiku;
- virsbūve tents;
- transportlīdzeklis velk uz vienu pusi braukšanas laikā.
Par defektu cēloņi stabilizatora
Galvenais iemesls neveiksmes stabilizators ir izmantot transportlīdzekli ar zemas kvalitātes ceļiem. Ietekme var deformēties stabilizatora stienis. Bieži vājāks ietekmē ietekmi uz piedurknēm. Piedurknes ir atvieglota arī krasais paātrinājumu un avārijas bremzēšanu, kad transportlīdzeklis organisms tilts bieži.
Izmantojot plauktu sastāvdaļas rezultātus plaisas aizsargājošā piedurkņu vāki, žāvēšanas smērvielu un embolija locītavas.
Ja no stabilizatoru izraisa paātrinātu nodilumu citas piekares daļas, kas var novest pie dārgiem remontiem, jo gadījumā, ja neizdodas, stabilizatoriem prasa tūlītēju nomaiņu.
Stabilizatora nomaiņa
Nomainot stabilizators nav grūti. Izpildiet šos norādījumus:
- izmantojot ligzdu, noņemiet riteni;
- samazina slodzi uz apturēšanu, ievietojot nesošā stieņa riteņus, tad nolaidiet automašīnu;
- atskrūvējiet skrūves, detaļas;
- Nomainiet daļu;
- pievelciet uzgriezni;
- atkārtojiet šīs darbības apgrieztā secībā.