
Auto Sausinātājs kondicionieris
Sausinātājs kondicionieris —
Sausinātājs kondicionieris: noderīga informācija
Žāvētājs ir daļa no gaisa kondicioniera. Tas ir nepieciešams, lai novirzītu plūsmas un savāktu dubļus. No vienas puses tas uzlabo dzesēšanas jaudu, bet no otras puses tas palīdz palielināt gaisa kondicioniera derīgumu. Žāvētājam ir cilindriska forma. Pēc dzesēšanas šķidruma piegādes, tas iet caur vairākiem filtriem. Tālāk tas iet caur granulām, kas uzsūc ūdeni. Filtru un granulu izmantošanas laiks ir ierobežots. Žāvētājs kļūst nelietojams pēc divu gadu lietošanas.
To ir nepieciešams pārbaudīt un vajadzības gadījumā nomainīt. Mainīt žāvētāju ir ieteicams regulāri, pretējā gadījumā, ūdens dēļ, gaisa kondicionierī var parādīties rūsa. Ir daudz sliktāk, ja žāvētājs sabojājas, tad tas izmaksās ļoti dārgi. Ja gaisa kondicioniera darbībā ir traucējumi, vai ir dzirdams troksnis, vainīgs ir žāvētājs. Mūsdienu mašīnās ir ļoti vienkārši aizstāt žāvētāju. Jums ir nepieciešams ielikt jaunu plāksnīšdrošinātāju. Vecākām auto modeļiem sausinātājs atrodas dzesēšanas šķidruma cirkulācijā. Kad jūs mēģināsiet to aizvietosiet, pievērsiet uzmanību lai cirkulācija tiek pārtraukta un lai dzesēšanas šķidrums neiztvaiko.
Mūsu interneta veikalā Jūs atradīsiet daudzas citas auto rezerves daļas, automašīnu remontam un apkopei, tādas kā: transmisijas gultņus, iesmidzināšanas sprauslas, droseles slēģi, aizdedzes sveces, kondicionētāju, cauruļvadus, ķīļsiksnas un daudzas citas. Pirms Jūs piekrītat iegādāties rezerves daļas servisa centros jeb kādā citā vietā, par pārmērīgi augstām cenām, rūpīgi izskatiet mūsu piedāvājumu.
Gaisa žāvētāja bojājumi
- detaļu rūsēšana;
- mehānisku bojājumu ārējās spēka iedarbības rezultātā;
- sastāvdaļas ir aizsprostojušās vai pārklātas ar netīrumiem;
- filtrs ir iznēsājies.
Gaisa žāvētāja bojājumi pazīmes
- nav iespējams kontrolēt gaisa temperatūru ventilatorā;
- kondicioniera cauruļvads rada trokšņus.
Gaisa žāvētāja bojājumi iemesli
- sistēmas hermētiskuma zudums;
- blīvgredzenu un blīvripas bojājumi;
- aukstā laikā sūkņi aizsalst;
- absorbents mijiedarbojas ar kompresora produktiem;
- dzesētājviela ir nepareizi iepildīta;
- sistēmā ir pārāk daudz vai trūkst dzesētājvielas;
- sistēma pārkarst;
- kompresors ir salūzis;
- tiek izmantotas sliktas kvalitātes dzesētājviela;
- savācējcaurulīte ir aizsprostojusies.
Diagnostika
Lai pārbaudītu, vai sastāvdaļa pareizi darbojas, vispirms ir jāpārbauda freona daudzums sistēmā. Ja tā līmenis ir mazāks nekā pieļaujamais minimums, tad ir jānovērš cauruļvadu sūce. Šī iemesla dēļ dzesētājvielai pievieno speciālu indikatoru, kas ir redzams ultravioleto staru gaismā, kā arī pārbaudiet cauruļvadu ar speciālas lampas palīdzību.
Ja sastāvdaļai ir zema caurlaidības spēja, pārbaudiet savācējcaurulīt. Tās diametrs ir vien 0,03 mm, tāpēc detaļa bieži aizsprostojas. Ja caurulītē ir nokļuvis pat visniecīgākais svešķermenis, resivers var salūzt.
Tālāk ir jāpārbauda resivera izejas atveres temperatūru. Lai to izdarītu, pieskarieties šai rezerves daļai. Ja tā ir auksta, tad notīriet netīrumus.
Vidējais sastāvdaļas kalpošanas periods ir pieci gadi. Šis rādītājs ir atkarīgs no tā, cik pareizi tiek ievēroti kondicionēšanas sistēmas lietošanas noteikumi kopumā. Ja netiek veikta sistēmas profilakse, tad lietošanas termiņš samazinās vairākas reizes. Sistēmas diagnostika ir jāveic katru gadu vai ik pēc katriem nobrauktajiem 40 000 – 50 000 kilometru.
Gaisa žāvētāja remonts un nomaiņa
Pēc 1,5 vai 2 šīs detaļas lietošanas gadiem ir jāveic filtra nomaiņa. Tā nav sarežģīta procedūra, tomēr būs nepieciešams papildus aprīkojums, lai veiktu darbu ar freonu.
Pirmkārt, atbrīvojoties no dzesētājvielas, atvienojiet resiveri, noņemiet blīvripu kopā ar sprostgredzenu. Ja noņemt filtru neizdodas, pievadiet cauruļvada izejas atverei svaiga gaisa strūklu. Atgādināt, ka lietošanai derīgi ir tikai tie filtri, kuru hermētiskums nav bojāts. Sastāvdaļas mitrumietilpība ir līdz 50 ml mitruma. Šāda apjoms būs pietiekami divus gadus tajā gadījumā, ja cauruļvads nav bojāt ārējās spēka iedarbības rezultātā.