
Dzinējs — auto
Auto daļas priekš Dzinējs
Dzinējs —
Kā noteikt dzinēja bojājumus?
Lai veiktu spēka agregāta diagnostiku, Jums būs nepieciešams īpašs aprīkojums. Šim mērķim mēs rekomendējam vērsties pēc palīdzības pie automehāniķiem, kas objektīvi noteiks degvielas padeves un dzesēšanas sistēmu, ģeneratora, vadības un aizdedzes sistēmas stāvokli. Jūs varat veikt virspusēju diagnostiku paša spēkiem, kā rezultātā novērtēsiet detaļu darbību un palīgmateriālu stāvokli, kā arī temperatūras režīma rādītājus. Apskates laikā Jūs varat konstatēt arī koroziju vai plaisas uz darba virsmas. Speciālisti iesaka veikt datordiagnostiku ik pēc 80-100 tūkstošiem km nobraukuma.
To, ka dzinējs ir jāapskata, Jūs sapratīsiet pēc šādām pazīmēm:
- Neraksturīgu skaņu parādīšanās dzinēja darbības laikā, kā arī palaižot to;
- Dzinēja darbības pārtraukums tukšgaitā;
- Palielināts degvielas patēriņš;
- Bieža dzinēja pārkaršana;
- eļļas un degvielas spiediena paaugstināšanās;
- Check Engine signāllampiņas iedegšanās.
Dzinēja defektu iemesli
Detonācija, pārtraukta vai nevienmērīga dzinēja darbība pie augstiem apgriezieniem, tā jaudas samazināšanās vai pat pilnīga apstāšanās var rasties vairāku iemeslu dēļ. Visbiežākais no tiem – sliktas kvalitātes palīgmateriālu vai elementu izmantošana, kā arī nesavlaicīga dzinēja apkope. Sabojāt dzinēju var arī mehāniska sūkņa vai radiatora deformācija, kloķvārpstas stiprinājumu slāpēšana, automašīnas uzpilde ar degvielu, kurai raksturīgs zems oktānskaitlis.
Dzinēja remonts un maiņa
Daļu no darbiem Jūs varat veikt paša spēkiem. Palīgmateriālu (eļļas un filtru) maiņa nesagādās nekādas grūtības. Turklāt Jūs varat arī apturēt radiatora tecēšanu vai iztīrīt sūkni. Tomēr, ja automašīnā jāmaina cilindrs vai virzulis, jāvēršas pēc palīdzības pie profesionāļiem. Arī dzinēja maiņu ir jāveic autoservisā.